Didelė dalis žmonių į intuityvų valgymą ateina pasiekę savo maksimalų kūno svorį, nes prieš tai laikėsi įvairių dietų, kurios, deja, neatnešė laukiamo rezultato. Daugybės mokslinių tyrimų įrodyta, kad dietos svorį augina. 95-98% žmonių svorį atgauna, o 2/3 žmonių svoris dar ir padidėja. Kviečiu įsivesti į scholar google paiešką "dieting weight gain" ir rasite ne vieną tūkstantį tyrimų apie tai.
INTUITYVAUS VALGYMO KURSAS SU GRUPE
Taip pat ne kartą konsultacijose ar grupėje esu girdėjusi "ech, kodėl aš būdama 60 kilogramų mečiau svorį, tada aš sau atrodžiau tokia stora, kad dabar man kas grąžintų tą svorį, būčiau pats laimingiausias žmogus" ir t.t. Taip, deja kai žmogaus savivertė sutrikusi arba jeigu žmogus serga valgymo sutrikimu, tai dažniausiai bet koks kūno svoris yra nepakankamai geras ir bet kokia kaina siekiama jį sumažinti, padidinti ar kitaip "suremontuoti". Turint iliuziją, kad kai jau pasieksiu savo kūno tikslą - reikiamą svorį, figūrą ir pan. - tada viskas susitvarkys ir būsiu laiminga (-s).
Intuityvus valgymas ir svoris
Intuityvaus valgymo programa nėra lieknėjimo programa. Terapijoje mes nesifokusuojame į svorio metimą, tačiau dirbame su kitomis svarbiomis dalimis, kurios gali įtakoti svorio mažėjimą (jeigu jis reikalingas). Ugdome alkio, sotumo pajautimą, dėliojamės žingsnius persivalgymų prevencijai ir suvaldymui, jeigu jis kyla, dirbame su jausmais, ko pasekoje mažėja emocinis valgymas ir tie patys persivalgymai. Taip pat svarbi dalis terapijoje būna santykis su fiziniu aktyvumu, tinkamu pasirūpinimu kūnu, savivertės kėlimu ir t.t. Taigi, sudėjus visas dalis, su kuriomis dirbame terapijoje, ilgainiui svoris gali mažėti, nes maisto apribojimai yra užprogramuoti vėlesniam persivalgymui, ko pasekoje žmogus suvartoja didesnį kiekį kalorijų negu valgytų intuityviai.
REGISTRACIJA INDIVIDUALIAI KONSULTACIJAI >>>
Tyrimais įrodyta, kad žmonės, kurie maitinasi intuityviai, turi mažesnį kūno svorį. Programos autorės pabrėžia, jog intuityvus valgymas nėra svorio metimo programa, tačiau išmokus taikyti intuityvaus valgymo programos principus yra sudaromos prielaidos svoriui kristi, tačiau tai yra šalutinis poveikis, ne pagrindinis, kurio mes siekiame.
Natūralus kūno svoris
Vienas iš intuityvaus valgymo rezultatų yra natūralaus kūno svorio pasiekimas. Natūralus kūno svoris tai svoris, kurį kūnas palaiko mums:
1) normaliai (intuityviai) maitinantis
2) normaliai mankštinantis
Svarbu įsisąmoninti, kad natūralus kūno svoris nebūtinai sutampa su mūsų įsitikinimais kokio dydžio jis turi būti. Juo labiau, kad dažnai valgymo sutrikimo balsas visais būdais bando įrodyti, kad "na, dar X kilogramų numesi ir būsi laiminga(s)". Ir čia svarbu pabrėžti, kad valgymo sutrikimų balsas nepaiso, kokią kainą žmogus už tą mažesnį svorį sumoka. Kainą, turiu omeny, plačiąja prasme.
PRAKTINIAI PATARIMAI Į EL. PAŠTĄ
Natūralus kūno svoris dažnai nesutampa su tuo, kokios mados vyrauja. Tačiau natūralus kūnos svoris yra tas, kuriam palaikyti žmogui nereikia dėti perdėtai daug pastangų.
Kaip žinoti, koks yra normalus mano kūno svoris?
Intuityvaus valgymo programos autorės E. Tribole ir E. Resch siūlo sau užduoti šiuos klausimus, taip galima preliminariai nustatyti koks gali būti mūsų natūralus kūno svoris.
- Koks buvo jūsų svoris:
- Mokykloje
- Studijuojant
- Koks buvo jūsų mažiausias pastovus svoris, nesilaikant dietų?
- Koks jūsų sudėjimas, palyginti su jūsų tėvų?
- Jūsų svoris kai laikėtės dietų:
- Kokį mažiausią svorį pasiekėte?
- Kiek laiko toks buvo?
- Ką darėte, kad pasiektumėte tokį svorį?
- Numetę svorio, kiek paskui vėl priaugote?
Koks buvo jūsų didžiausias svoris?
Laikotarpiai, kai keičiasi moterų kūnai
Taip pat bandant suprasti koks yra mūsų natūralus kūno svoris, svarbu įvertinti, kiek mums yra metų. Nes nerealu būnant 40 metų tikėtis 16-metės svorio, ypač jeigu turime vaikų. Išskirčiau 3 laikotarpius, kurių metu moterų kūnai natūraliai keičiasi ir tai yra normalu:
- Paauglystė
- Po nėštumo (-ų)
- Menopauzė
Taigi, apibendrinant straipsnį noriu palinkėti stiprinti savivertę, didinti psichologinį atsparumą, domėtis savo jausmų pasauliu ir asmenybe, mokytis atpažinti savo poreikius ir vadovautis jais, tada galime tikėtis ir sveiko santykio su savo kūnu bei be didesnių pastangų išlaikomu natūraliu kūno svoriu.