Apie mane

Ingrida Augutė

Susipažinkime, esu Ingrida Augutė.

Asmeniniame gyvenime esu laimingai ištekėjusi žmona, 2 vaikų mama, savanorė. O profesiniame - kognityvinės ir elgesio psichoterapijos specialistė, Intuityvaus valgymo konsultantė (sertifikuota programos kūrėjų, "Intuitive eating Pro", JAV).

Šiuo metu savo kvalifikaciją keliu kognityvinės ir elgesio psichoterapijos studijose Lietuvos sveikatos mokslų universitete, studijų trukmė - 4 metai (esu 4-ame kurse). Mano bazinis išsilavinimas - socialiniai mokslai.

Individualiai konsultuoju nuo 2018 m., nuolat keliu kvalifikaciją formaliuose ir neformaliuose mokymuose. Tam, kad geriau galėčiau padėti kitiems lankau asmeninę psichoterapiją bei reguliariai supervizuojuosi. Tai reiškia, kad terapiniame darbe su klientu iškilusius klausimus ar sunkumus aptariu su patyrusiu šioje srityje psichiatru - psichoterapeutu.

Su klientais dirbu individualiai, vedu intuityvaus valgymo mokymus grupėse, skaitau įvairaus pobūdžio paskaitas organizacijoms, teikiu komentarus žiniasklaidos atstovams.

Mano pagrindinė domėjimosi ir darbo sritis yra valgymo sutrikimai ir kūno vaizdo sunkumai - alkio ir sotumo normalizavimas, emocinis valgymas ir persivalgymai, priklausomybė nuo lieknėjimo programų, antsvoris ir nutukimas, valgymo įpročių keitimas, fagofobija (rijimo baimė) ir kiti valgymo sutrikimai.

Tačiau dirbu ir su kitais psichologiniais sunkumais: nerimo sutrikimais, depresija, socialiniu nerimu, panikos sutrikimu, santykių problemomis ir kt.

Savo darbe taikau šiuos metodus/programas:

„Taika su maistu“ projektas gimė iš noro padėti žmonėms, kurie ieško sveiko santykio su maistu ir savo kūnu. Žmonėms, kuriuos vargina emocinis valgymas, nesėkmingi bandymai lieknėti, maisto ribojimai ir dėl to kylantys sunkumai, padidėjęs cukraus ar kito maisto potraukis, alkio ir sotumo pojūčių išsiderinimas, nepasitenkinimas savo kūnu.

Šių žmonių tarpe daugiau nei 10 metų buvau ir aš pati. Buvau finišo tiesiojoje į valgymo sutrikimus – bulimiją ir anoreksiją – tačiau mane laiku „pagavo“ intuityvus valgymas ir suteikė taip svajotos LAISVĖS:

  • Laisvės valgyti be kaltės ar baimės jausmo visą maistą (net ir mažiau vertingą)
  • Laisvę nuo destruktyvaus emocinio valgymo
  • Laisvės nuo persivalgymų - badavimo epizodų
  • Laisvės rinktis malonią mankštą
  • Laisvės jaustis gerai sveiko svorio, bet netobulame kūne

Užsiregistruoti asmeninei konsultacijai

Taip pat intuityvus valgymas man ir tūkstančiams kitų žmonių padėjo (ir padeda):

  • Pradėti sveikiau maitintis (pvz. valgyti žymiai daugiau daržovių ir mažiau saldumynų)
  • Pradėti reguliariai mankštintis ir tai daryti su malonumu
  • Be jokių pastangų išlaikyti sveiką, natūralų kūno svorį
  • Suprasti savo jausmus ir tinkamai į juos reaguoti
  • Augti dvasiškai

Mano istorija

Trumpai kokia buvo mano istorija iki intuityvaus valgymo. Kiek save pamenu, viena didžiausių gyvenimo bausmių man atrodė būti „storai“. Todėl kai paauglystėje pradėjo keistis kūno formos, aš tai išgyvenau itin skausmingai. Nedrįsau su kažkuo atvirai pasikalbėti, tad veiksmus dariau tyliai. Ir drastiškai. Ėmiau itin sekti savo valgomą maistą, laikytis įvairių dietų (pagal kraujo grupę, mėnulio dietą, bandžiau badavimus, vegetarizmą, skysčių, grikių, baltyminę dietą ir t.t.) su tikslu – sulieknėti. Kadangi buvau ambicinga mergina, tikėjau, kad mano vidinę tuštumą užpildys „bitės liemuo“ kaip pas Britney Spears, vėliau raumeninga figūra kaip fitneso žvaigždžių. Be maisto kontrolės aš itin daug sportavau. Vėlgi tikslas tas pats – sulieknėti ir išsiryškinti raumenis. Išsiryškinusios raumenis (ypač pilvo presą), lieknos mergina man atrodė gražios, sėkmingos, seksualios, neapsileidusios.

Plačiau apie intuityvų valgymą

Intuityvaus valgymo kursasVaikydamasi kūno etalonų ir alindama save įvairiomis "sveikos mitybos" programom (taip saugiai vadinau dietas) aš priėjau prie to, kad mane nuolat kamavo mintys apie maistą ir svorį, mane vargino persivalgymai, emocinis valgymas, buvo sunku suprasti kada aš alkana, kada soti, aš beprotiškai norėjau saldumynų, „greito maisto“ - net sapnuodavau. Ir juos valgiau dideliais kiekiais. Po tokių priepuolių jaučiau begalinę kaltę, žadėjau nuo rytojaus liautis, bet man niekaip nepavykdavo.

Nusivylimas savimi, saviplaka, kaltė, gėda, baimė, pasišlykštėjimas – tokie buvo mano pagrindiniai jausmai, susiję su maistu ir kūnu.

Atėjo momentas, kai suvokiau, kad tai tęstis nebegali. Tiesiog tai reikalauja per daug mano energijos resursų. Aš pradėjau ieškoti už ko kabintis, kad išeičiau iš to užburto “voverės rato”: kažką sau riboju -> sumažėja savitvarda -> apsivalgau -> jaučiu kaltę -> vėl riboju...

Susidomėjau intuityviu valgymu. Griebiausi to kaip paskutinio šiaudo. Pradėjau siųstis iš užsienio knygas, nes Lietuvoje informacijos buvo labai mažai. Įsijungiau į UK ir JAV intuityvaus valgymo bendruomenes, pradėjau nagrinėti mokslinius straipsnius, dalyvauti įvairiuose tiksliniuose mokymuose. O kur dar šimtai perskaitytų straipsnių ir tūkstančiai valandų savo patirčių analizės. Savo jausminiame pasaulyje man taip pat padėjo susigaudyti psichoterapeutas. Psichoterapiją tęsiu iki šiol.

Pajutus didžiulį norą dalintis su žmonėmis savo patirtimi ir padėti tokiems kaip aš, baigiau intuityvaus valgymo konsultantės mokslus bei įstojau į Lietuvos sveikatos mokslų universitetą, kur studijuoju kognityvinę ir elgesio psichoterapiją. Pradėjau organizuoti paskaitas ir praktinius užsiėmimus grupėje, konsultuoti žmones asmeniškai, įsitraukti į įvairius projektus.

Savo veikla siekiu įnešti kuo daugiau ramybės ir taikos mūsų pasaulyje per valgymo, santykio su kūnu prizmę. Junkitės į intuityvaus valgymo kelią. Ir perduokite žinią kitiems.

INTUITYVAUS VALGYMO E-KURSAS SU GRUPE

 

s2Member®