Apie mane

Sveiki. Aš – Ingrida Augutė. Malonu, kad užsukote į šį puslapį.

Asmeniniame gyvenime esu žmona, 2 vaikų mama, savanoriauju keliose organizacijose. Svarbioms kasdienybės rolėms dar priskirčiau ir mokinės vaidmenį - augimas man yra labai svarbi vertybė.

Profesiniame gyvenime esu:

 • Intuityvaus valgymo konsultantė (sertifikuota programos kūrėjų, "Intuitive eating Pro", JAV)
 • Kognityvinės ir elgesio terapijos specialistė (sertifikuota UK).

Šiuo metu savo kvalifikaciją keliu studijuodama psichoterapiją, paremtą kognityvine ir elgesio terapija (KET). Studijos vyksta Lietuvos sveikatos mokslų universitete, mokslų trukmė - 3 metai.

Nuolat, reguliariai supervizuojuosi, t.y. lankausi pas itin patyrusį, daugiau nei 40 metų darbo patirties turintį psichiatrą - psichoterapeutą, sesijų metu aptariame klientų gydymo eigą.

Su klientais dirbu individualiai privačiame kabinete (gyvai ir online), vedu intuityvaus valgymo mokymus grupėse, skaitau įvairaus pobūdžio paskaitas įmonėms, teikiu komentarus žiniasklaidos atstovams.

Mano pagrindinės darbinės sritys yra:

 • alkio ir sotumo normalizavimas
 • emocinis valgymas/nevalgymas
 • persivalgymai/nepakankamas valgymas
 • priklausomybė nuo lieknėjimo programų
 • valgymo įpročių keitimas
 • padidėjęs potraukis tam tikram maistui (pvz. saldumynams)
 • sveikas santykis su mankšta
 • teigiamos kūno sampratos kūrimas

Savo darbe taikau šiuos metodus/programas:

„Taika su maistu“ projektas gimė iš noro padėti žmonėms, kurie ieško harmonijos su maistu ir savo kūnu. Žmonėms, kuriuos vargina emocinis valgymas, nesėkmingi bandymai lieknėti, maisto ribojimai ir dėl to kylantys sunkumai, padidėjęs cukraus ar kito maisto potraukis, alkio ir sotumo pojūčių išsiderinimas, nepasitenkinimas savo kūnu.

Šių žmonių tarpe daugiau nei 10 metų buvau ir aš pati. Buvau finišo tiesiojoje į valgymo sutrikimus – bulimiją ir anoreksiją – tačiau mane laiku „pagavo“ intuityvus valgymas ir suteikė taip svajotos LAISVĖS:

 • Laisvės valgyti be kaltės ar baimės jausmo visą maistą (net ir mažiau vertingą)
 • Laisvę nuo destruktyvaus emocinio valgymo
 • Laisvės nuo persivalgymų - badavimo epizodų
 • Laisvės rinktis malonią mankštą
 • Laisvės jaustis gerai sveiko svorio, bet netobulame kūne

Užsiregistruoti asmeninei konsultacijai

Taip pat intuityvus valgymas man ir tūkstančiams kitų žmonių padėjo (ir padeda):

 • Pradėti sveikiau maitintis (pvz. valgyti žymiai daugiau daržovių ir mažiau saldumynų)
 • Pradėti reguliariai mankštintis ir tai daryti su malonumu
 • Be jokių pastangų išlaikyti sveiką, natūralų kūno svorį
 • Suprasti savo jausmus ir tinkamai į juos reaguoti
 • Augti dvasiškai

Mano istorija

Trumpai kokia buvo mano istorija iki intuityvaus valgymo. Kiek save pamenu, viena didžiausių gyvenimo bausmių man atrodė būti „storai“. Todėl kai paauglystėje pradėjo keistis kūno formos, aš tai išgyvenau itin skausmingai. Nedrįsau su kažkuo atvirai pasikalbėti, tad veiksmus dariau tyliai. Ir drastiškai. Ėmiau itin sekti savo valgomą maistą, laikytis įvairių dietų (pagal kraujo grupę, mėnulio dietą, bandžiau badavimus, vegetarizmą, skysčių, grikių, baltyminę dietą ir t.t.) su tikslu – sulieknėti. Kadangi buvau ambicinga mergina, tikėjau, kad mano vidinę tuštumą užpildys „bitės liemuo“ kaip pas Britney Spears, vėliau raumeninga figūra kaip fitneso žvaigždžių. Be maisto kontrolės aš itin daug sportavau. Vėlgi tikslas tas pats – sulieknėti ir išsiryškinti raumenis. Išsiryškinusios raumenis (ypač pilvo presą), lieknos mergina man atrodė gražios, sėkmingos, seksualios, neapsileidusios.

Plačiau apie intuityvų valgymą

Intuityvus valgymas Taika su maistu

Vaikydamasi kūno etalonų ir alindama save įvairiomis "sveikos mitybos" programom (taip saugiai vadinau dietas) aš priėjau prie to, kad mane nuolat kamavo mintys apie maistą ir svorį, mane vargino persivalgymai, emocinis valgymas, buvo sunku suprasti kada aš alkana, kada soti, aš beprotiškai norėjau saldumynų, „greito maisto“ - net sapnuodavau. Ir juos valgiau dideliais kiekiais. Po tokių priepuolių jaučiau begalinę kaltę, žadėjau nuo rytojaus liautis, bet man niekaip nepavykdavo.

Nusivylimas savimi, saviplaka, kaltė, gėda, baimė, pasišlykštėjimas – tokie buvo mano pagrindiniai jausmai, susiję su maistu ir kūnu.

Atėjo momentas, kai suvokiau, kad tai tęstis nebegali. Tiesiog tai reikalauja per daug mano energijos resursų. Aš pradėjau ieškoti už ko kabintis, kad išeičiau iš to užburto “voverės rato”: kažką sau riboju -> sumažėja savitvarda -> apsivalgau -> jaučiu kaltę -> vėl riboju...

Susidomėjau intuityviu valgymu. Griebiausi to kaip paskutinio šiaudo. Pradėjau siųstis iš užsienio knygas, nes Lietuvoje informacijos buvo labai mažai. Įsijungiau į UK ir JAV intuityvaus valgymo bendruomenes, pradėjau nagrinėti mokslinius straipsnius, dalyvauti įvairiuose tiksliniuose mokymuose. O kur dar šimtai perskaitytų straipsnių ir tūkstančiai valandų savo patirčių analizės. Savo jausminiame pasaulyje man taip pat padėjo susigaudyti psichoterapeutas, pas kurį lankiausi daugiau nei du metus. Šalia to ėjo (ir eina) kitos dvasingumo praktikos – joga, religinis tikėjimas.

Pajutus didžiulį norą dalintis su žmonėmis savo patirtimi ir padėti tokiems kaip aš, baigiau intuityvaus valgymo ir kognityvinio elgesio terapijos studijas. Pradėjau organizuoti paskaitas ir praktinius užsiėmimus grupėje, konsultuoti žmones asmeniškai, įsitraukti į įvairius projektus.

Savo veikla siekiu įnešti kuo daugiau ramybės ir taikos mūsų pasaulyje. Junkitės į intuityvaus valgymo kelią. Ir perduokite žinią kitiems.

INTUITYVAUS VALGYMO E-KURSAS SU GRUPE

 

s2Member®