Pagrindinis intuityvaus valgymo tikslas
9 intuityvaus valgymo principas "Mankšta: pajuskite skirtumą" ragina pamiršti kareiviškas treniruotes ir į fizinį aktyvumą žiūrėti kaip į malonumą teikiantį užsiėmimą. Iš asmeninės ir savo klientų praktinės patirties galiu drąsiai teigti - mankšta yra didelis malonumas, ypač kai ji tampa reguliari ir nesvarstytinas prioritetas dienotvarkėje.
Evoliuciškai mes esame sutverti valgyti ir mankštintis intuityviai. Bet kokios primestinės taisyklės, ypač drastiškos, mūsų organizmui sukels stresą ir tai pasireikš persivalgymais, negebėjimu pajusti alkio ir sotumo, emociniu valgymu, padidėjusiu potraukiu uždraustam maistui (dažniausiai cukrui ir miltiniams patiekalams), o mankštoje - nenoru sportuoti. Nėra laiko, blogas oras irgi įeina į nenoro sąvoką 🙂
REGISTRUOTIS ASMENINEI KONSULTACIJAI
Pagrindinis dalykas, kurio mokomės atkuriant intuityvų valgymą ir mankštą - rasti pusiausvyrą. Į kraštutinumus linkę žmonės (dėl būdo savybių, ankstesnių patirčių) į mitybą žiūri arba perdėtai atsakingai arba pernelyg atsainiai. Kaip ir apie mankštą - tokiems žmonėms būdingas persisportavimas (ypač jei tai sutampa su nauja "sveikos mitybos" banga), o paskui - duobė - jokio sporto. Kita grupė žmonių yra vis ieškanti priežasčių, kodėl negali nueiti pasimankštinti.
Kiek žmogui reikia sporto?
Šaltinių yra įvairių ir vieno teisingo atsakymo nėra. Mes visi skirtingi ir poreikis kiekvienam gali skirtis. Pateikiu nuorodą, kurią paspaudę sužinosite Pasaulio sveikatos organizacijos pagrindines rekomendacijas apie fizinį aktyvumą - nuoroda ČIA.
Savo klientams perduodu gaires, kad 5 kartai po 30 minučių per savaitę yra geras mankštos santykis - minimumas, kurio užtenka sveikatai palaikyti. Dvi treniruotės turėtų būti skirtos raumenims. Šis laikas gali būti kasdien po trisdešimt minučių, gali būti 3 kartai po 10 minučių per dieną. Viskas sumuojasi. Kas įeina į mankštos sąvoką, aš aprašiau ankstesniame įraše.
PRAKTINIAI PATARIMAI Į EL. PAŠTĄ
Ar jūsų santykis su mankšta yra geras?
Pateiksiu keletą klausimų, kurie leis jums įvertinti ar jūsų santykis su mankšta yra geras.
- Ar tu sportuoji vien tam, kad sulieknėtum/palaikytum gerą formą?
- Ar tu manai, kad fizinė veikla "skaitosi" tik kai išprakaituoji?
- Kaip keičiasi mankšta kai "susiimi" su mityba?
- Ar esi linkęs nustatyti sau aukštus reikalavimus mankštai tam, kad nepradėtum/mestum mankštą? (pvz. įsitikinimas, kad treniruotė turi trukti bent 1,5 h x 3 kartus per savaitę, šiai dienai neturite tiek laiko, tai net neinate. O juk 3-40 minučių mankštos geriau nei nieko)
- Ar turi per daug atsakomybių gyvenime, todėl gali mažai laiko skirti būtent sau?
- Ar sportuoji kai sergi?
- Ar mankštiniesi tai, kas tau išties malonu? Ar tai, kas duoda geriausius rezultatus pvz. išdeginama daug kalorijų?
- Jauti baimę, kad padarius pertrauką fizinėje veikloje, sunku bus grįžti į "ritmą"?
- Ko daugiau ieškai - galimybių eiti mankštintis ar priežasčių?
- Kokių neigiamų ankstesnių patirčių turi, susijusių su sportu?
Išties, povandeninių srovių yra daug, kodėl žmogus nenori mankštintis. Ir visa tai tikrai galima išsiaiškinti. Jeigu reikia pagalbos, visa tai mes nagrinėjame kurse ir asmeninėse sesijose. Kviečiu domėtis savimi ir ieškoti pusiausvyros.
Ačiū, kad skaitote. Jeigu straipsnis buvo naudingas - pasidalinkite su draugais 👇
PRISIJUNK Į UŽDARĄ DISKUSIJŲ GRUPĘ
Straipsnio nuotrauka Alexander Mils / Unsplash